به همین سادگی

by fariba Rajabi

Image

به لطف دوستان زیادی که در اینستگرم پیدا کردم، تصمیم گرفتم که یک بلاگ برای فارسی‌ زبانان و ایرانیهای عزیز درست کنم تا بهتر و راحت تر بتونند از عکسها و دستور پخت و مطلب های مرتبط به آشپزی و خانه داری استفاده کنند.  من در این بلاگ ها سعی‌ میکنم که داستان های خوب و شیرینی که در مورد غذاها برای ما اتفاق میافتد را براتون تعریف کنم. این یک بلاگ کاملا خانگی خواهد بود با تمام داستانهاش، عکس هاش، و غذا هاش

Image

در این بلاگ براتون طرز درست کردن کلوچه اوت با گیلاس خشک شده را می نویسم.

این نوع کلوچه یکی از متداول ترین نوع شیرینی در ونکوور هست. نمیشه که ما بریم توی یک قهوه فروشی و آنها این شیرینی خوشمزه را نفروشند. من خودم به شخصه عاشق این کلوچه ها هستم و تقریبا همیشه چند تایی را در فریزر نگه میدارم تا اگر میهمان ناخوانده داشتم یا اینکه نتونستم سر وقت تازه انها رو اماده کنم، از اینها استفاده کنم. شما هم به راحتی میتوانید به مدت یک ماه کلوچه هاتون رو داخل فریزر تازه بگه دارید.

Image

کلوچه شکلاتی با گیلاس خشک

مواد لازم

دو و نیم فنجان اوت یا جو پرک
یک و نیم فنجان آرد شیرینی پزی
یک قاشق چای خوری جوش شیرین
نصف قاشق چایخوری نمک دانه درشت
سه چهارم فنجان ( ۲۰۰ گرم) کره
دو سوم فنجان شکر قهوه ای
نصف فنجان شکر
دو عدد تخم مرغ
دو قاشق غذا خوری عسل
یک و نیم قاشق چایخوری اساره وانیل
یک و نیم فنجان گیلاس خشک
یک فنجان شکلات قهوه ای خرد شده

دستور پخت

فر را با حرارت ۳۵۰ درجه گرم کنید. کف سینی فر را کاغذ روغنی پهن کنید.
در یک کاسه، آر، جوش شیرین، اوت، گیلاس ها، و شکلات ها را مخلوط کنید و کنار بگذارید
کره و شکر را در یک کاسه بزرگ با میکسر کمی بزنید تا رنگ آن روشن و پف دار شود. تخم مرغ ها را یکی اضافه کنید و بزنید. عسل و وانیل را نیز اضافه کنید.
مواد آرد را کم کم به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و با قاشق صاف شیرینی پزی به صورت دورانی مواد را مخلوط کنید تا یک خمیر سفت به دست آید.
به کمک قاشق بزرگ، مواد را به طور مساوی به اندازه یک نارنگی کوچک با فاصله شش سانت از یک دیگر قرار دهید و کلوچه ها را در فر به مدت پانزده دقیقه بپزید تا طلایی شوند. آنها را از فر خارج کنید و برای مدت ده دقیقه در هوای اتاق قرار دهید تا خنک شوند.
کلوچه ها را با یک نوشدینی گرم سرو کنید.

اگر گیلاس خشک نداشتید یا اینکه گیلاس خشک دوست ندارید، میتوانید از کشمش استفاده کنید. من از شکلات قهوه ای تیره در پختن کلوچه هام استفاده کردم ولی شما می توانید شکلات سفید یا شیری اضافه کنید که هیچ از خوشمزگی این کلوچه ها کم نمیکنند. من می دونم که در ایران جو پرک بسیار متداول تر هست تا اوت یا همان جو دوسر. با خیال راحت جو پرک رو با اوت جایگزین کنید. ا