پای سیب یک دسر خوشمزه

by fariba Rajabi

applepie3
یکی از کارهایی که من بسیار از اون لذت میبرم اینه که دوستامو دعوت کنم و در حینی که اونا دور میز آشپزخونه ما نشستن و مشغول به حرف زدن هستند، براشون آشپزی کنم. یکی دو هفته پیش چند تا از دوستان من به دیدنم اومده بودند و همگی با هم یه شب نشینی بسیار عالی و ساده رو داشتیم. از نظر من برای مهمانی دادن بدان معنا نیست که حتما چهار یا پنج نوع غذا سر میز باشه و مهمون ها ندودند که کدوم رو باید انتخاب کرد. هدف اصلی من اینه که همه از جمله خودم به عنوان میزبان به همان اندازه از میهمانی لذت ببریم. و به جای اینکه فقط سالی یک بار دوستانمون رو دور هم جمع کنم، چندین بار اونا رو دعو ت می کنم و فقط یک نوع غذا آماده می کنم با سالاد و دسر خوشمزه! اون شب من این پای سیب رو با چند تا سیب قرمز و سبز واسه دسر درست کردم که همه دوستانم دستور تهیه اش رو از من خواستند.  در پایان باید این نکته رو یاد آور بشم که دوستان خوب سرمایه های زندگی من هستند که براشون نمیشه قیمت گذاشت.

applepie1

چون در ونکوور خیلی بارون زیاد میاد و بیشتر اوقات هوا ابری و دلگیر هست، دور هم جمع شدن دوستان و اقوام کمک بسیار زیادی می کنه به این که این نا مساعد بودن هوا رو کمتر احساس کنیم. باور کنید من با وجود اینکه بارون رو خیلی دوست دارم اما تاریکی هوا گاهی اوقات دیگه کمی دلگیر کننده می شه.  اما دوستان خوب داشتن و دور هم جمع شدن و گپ زدن کلی حال من رو عوض می کنه و بهم انگیزه زندگی میده. و این هم دستور پای سیب! امیدءارم که این رو درست کنید و ازش لذت ببرید.

پای سیب
مواد لازم برای داخل پای

پنجاه گرم کره
سیب قرمز چهار عدد متوسط ، پوست کنده و خرد شده
سیب زرد یا سبز چهار عدد متوسط، پوست کنده و خرد شده
دارچین یک قاشق چای خوری
پودر زنجبیل و جوز هندی هر کدام نصف قاشق چای خوری
یک دوم پیمانه شکر قهوه ای

مواد لازم برای خمیر پای
آرد الک شده  یک و نیم پیمانه معادل ۲۲۵ گرم
نصف قاشق چای خوری بکینگ پودر، به آرد الک شده اضافه شود
هشتتاد گرم کره، خره شده و سرد
نمک نصف قاشق چای خوری
یک عدد تخم مرغ، کمی زده شده
یک چهارم لیوان شیر سرد
یک چهارم پیمانه شکر

طرز تعیه
فر را با حرارت سیصر و پنجاه درجه گرم کنید. سیب ها را با شکر، کره، و ادویه ها مخلوط کنید و در ظرف مخصوص فر بریزید و آن را داخل فر برای مدت چهل و پنج دقیقه بپزید تا سیب ها طلایی شوند. حدودا دو قاشق شهد در سینی باقی می ماند که آن را نیز داخل پای  میریزیم.

ارد و بکینگ پودر را در یک کاسه متوسط ریخته و کره را به آن اضافه کنید. بعد با انگشتتان دست کره را با ارد مخلوط کنید. وقتی که تکه های کره خوب با آرد مخلوط شد، تخم مرغ و شکر را اضافه کنید و آن را کمی چنگ بزنید تا کاملا مخلوط شود. در این مرحله، شیر را یک قاشق یک قاشق اظافه کنید و خمید دا ورز دهید. اگر خمیر شما شروع به خود گرفتن کرد دیگر شیر اضافه نکنید. خمیر را به شکل یک توپ در آورید و آن را برای پانزده دقیقه داخل یخچال خنک کنید. این مرحله از کار در درست کردن خمیر بسیار ظریف  و حساس است. ممکن است مجبور باشید برای تعداد دفعاتی تهیه این خمیر را تمرین کنید تا مهارت کافی را در این کار پیدا کنید. شیر را فقط تا اتدازه ای اضافه می کتید تا خمیر خودش را بگیرد، نه بیشتر

قالب مخصوص پای را با کمی کره چرب کنید و آرد بپاشید. اضافه لن را تکان دهید تا بریزد.
کف میز آشپزی را با اسپری مرطوب کنید و سلفون را روی آن پهن کتید. اب باعث میشود سلفون به میز بچسبد. بعد خمیر را با وردنه روی سلفون پهن کنید. بعد به آرامی به کمک سلفون خمیر را روی قالب برگردانید و لبه های آن را با انگشت شکل دهید و اضافه آن را ببرید. سیبهای رست شده را روی خمیر بریزید
باقی مانده خمیر را با وردنه صاف کنید و آن را به صورت نوارهای باریک ببرید. این نوار ها را به صورت بافت روی پای قرار دهید
پای را داخل فر قرار داده و برای نیم ساعت بپزید.

پای سیب را میتوانید با چای به عنوان یک عصرانه سرو کنید یا اینکه با بستنی وانیلی برای دسر سر میز پذیرایی بگذارید

aoolepiecollage