آلو رست شده با فیله مرغ

by fariba Rajabi

توی این بلاگ می خوام واستون دستورپخت آلو سیاه رست شده را با فیله مرغ رو بنویسم تا هنوز تابستون هست و آلو سیاه توی بازار پیدا میشه بتونید اون را واسه عزیزانتون درست کنید.من در تابستان امسال وقتی ایران بودم این غذا رو برای مادر و پدرم درست کردم و آن را در یک ظرف که پدربزرگم به مادرم هدیه داده بود سرو کردم تا یاد آن عزیز هم برای ما زنده باشه. من به این معتقدم که اگر میخواهید علاقه خودتون را به یکی نشون بدین، یکی از بهترین راهها پختن یک غذای خوشمزه است. این غذا به خاطر سادگی و سریع بودن، یک انتخاب خوب برای شماست اگر که آشپزی رو تازه شروع کردین یا وقت آشپزی ندارین. امیدءارم که از این غذا خوشتون بیاد..

plumroast1

مواد لازم

فیله مرغ نیم کیلو

روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری

سرکه بالزامیک یا انگور 2 قاشق غذاخوری

رزماری خشک یا ریحان خشک 1 قاشق مربا خوری

آلوسیاه درشت 10 عدد ، نصف شده و بدون هسته

طرز تهیه : فر را با درجه 350 درجه فارنهایت گرم میکنیم

سرکه بالزامیک ، رزماری یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و شکر را با هم مخلوط میکنیم تا یک سس یکنواخت به دست آید. آلوها را داخل یک کاسه متوسط ریخته و با سس سرکه آغشته میکنیم . آنها را داخل سینی یا ظرف مخصوص ریخته و آن ها را به مدت 30 دقیقه در فر رست میکنیم .فیله های مرغ را به یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و نمک آغشته میکنیم و آن ها را در ماهیتابه چدنی کباب میکنیم .

نکته ی مهم در کباب کردن فیله ها :وقتی فیله ها را روی ماهیتابه ی داغ می گذاریم ، 5 تا 8 دقیقه صبر میکنیم و بعد طرف دیگر را به همان مدت کباب میکنیم از چرخاندن و تکان دادن فیله ها به طور متناوب پرهیز میکنیم . تا فیله ها خشک نشوند بعد فیله ها ی کباب شده را به همراه آلوهای رست شده بر سرمیز می آوریم و در کنار نان سیر دار یا برنج ساده سرو میکنیم .

plumroast2