ورزش و کاهش وزن

۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲
پرینت

بسیاری از بیماریهایی که مرتبط با چاقی هستند را می توان با ورزش در کنار رژیم غذایی مناسب به طور چشم گیری بهبود بخشید. ورزش یک عامل اساسی در برنامه کاهش وزن . موثرترین روش متعادل واصولی براى كاهش وزن، برنامه غذایی همراه با ورزش است. . بهترین تمرینات برای رسیدن به وزن متعادل ورزشهای هوازی مثل دو، پیاده روی، شنا، و دوچرخه سواری، تمرینات کششی و استقامتی از بهترین فعالیتهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن انجام دهید.میباشند.
الف) نوع ورزش
 در مرحله اول  کاهش وزن باید فعالیتهایی مانند راه رفتن را به طور مرتب انجام دهید. پس از کم کردن وزن اضافی و رسیدن به وزن دل خواه  میتوانید فعالیتهای قدرتی مانند ورزش با وزنه را بتدریج به تمرینات قبلی اضافه نمایید.

ب) مدت ورزش

 در حین اجرای برنامه غذایی کیافر ، حداقل چهار بار در هفته و هر بار مدت چهل و پنج تا یک ساعت ورزش الزامی میباشد. برای شروع لازم نیست همه ۴۵ دقیقه را یکباره انجام بدهید ̗  میتوانید در سه نوبت ۱۵ دقیقه ای انجام دهید.

لازم به ذکر است که ۴۵ دقیقه ورزش برای بسیاری از افرادی که می خواهند وزن کم کنند ̗  کافی نیست. باید برای سوزاندن چربی روزانه میزان بیشتری به پیاده روی یا دیگر ورزشهای هوازی بپردازید.  بنابراین باید مدت،  نوع و شدت تمرین ورزشی خود را با مشورت پزشک انجام دهید و در صورت صلاح دید دکتر آن را به حداقل ۷۵ دقیقه در رو افزایش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فریبا رجبی

من فریبا رجبی متولد و بزرگ شده تهران هستم که بعد از ازدواج به همراه خانواده ام به ونکوور کانادا مهاجرت کردیم. من از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به آشپزی غذاهای فرنگی و جدید داشتم و اولین معلم من کتاب خانم رزا منتظمی بود. غذاهای خانه من همیشه نو و جدید بودند و من کم کم مهارت خاصی در استفاده دستورات آشپزی و متدهای مختلف پخت پیدا کردم. به خاطر علاقه عمیق به غذا و نقش آن در سلامت خانواده، من تحصیلاتم را در این زمینه شروع کردم و در سال ۲۰۱۱ در رشته علوم تغذیه، غذا و سلامتی از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا فارغ التحصیل شدم که همان سال پسر کوچکم کیامهر به دنیا آمد و من تصمیم گرفتم چند سالی را در کنار کودکم باشم. بعد دوباره تحصیلاتم را ادامه دادم و در سال ۲۰۱۷ از دانشکده هنر آمریکا مدرک دیپلم آشپزی بین الملل را دریافت نمودم و در سال ۲۰۱۸ در دوره کارشناسی تغذیه پذیرفته شدم و هم اکنون در دانشگاه بریتیش کلمبیا در حال به پایان رساندن این مقطع میباشم. از نظر من سلامتی تنها محدود به خوردن غذای سالم نیست. سلامتی به فاکتورهای بسیار مهمی مثل حمایت اجتماعی، سلامت روان، روابط خانوادگی، و ورزش وابسته است. من در این وب سایت تجربیات خودم به همراه ترجمه مطالب جالب و مفید برای سلامتی جسم و روان به صورت بلاگ در اختیارتون قرار میدم. لطفا نظرات و پیشنهادات سازنده خودتون رو برام بنویسین تا بتوانیم در کنار هم روز به روز کیفیت وبلاگها رو بالا ببریم و بتوانیم رضایتمندی شما عزیزان رو تامین کنیم.