ورزش و کاهش وزن

28 نوامبر 2019 | 19:52
پرینت

بسیاری از بیماریهایی که مرتبط با چاقی هستند را می توان با ورزش در کنار رژیم غذایی مناسب به طور چشم گیری بهبود بخشید. ورزش یک عامل اساسی در برنامه کاهش وزن . موثرترین روش متعادل واصولی براى كاهش وزن، برنامه غذایی همراه با ورزش است. . بهترین تمرینات برای رسیدن به وزن متعادل ورزشهای هوازی مثل دو، پیاده روی، شنا، و دوچرخه سواری، تمرینات کششی و استقامتی از بهترین فعالیتهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن انجام دهید.میباشند.
الف) نوع ورزش
 در مرحله اول  کاهش وزن باید فعالیتهایی مانند راه رفتن را به طور مرتب انجام دهید. پس از کم کردن وزن اضافی و رسیدن به وزن دل خواه  میتوانید فعالیتهای قدرتی مانند ورزش با وزنه را بتدریج به تمرینات قبلی اضافه نمایید.

ب) مدت ورزش

 در حین اجرای برنامه غذایی کیافر ، حداقل چهار بار در هفته و هر بار مدت چهل و پنج تا یک ساعت ورزش الزامی میباشد. برای شروع لازم نیست همه ۴۵ دقیقه را یکباره انجام بدهید ̗  میتوانید در سه نوبت ۱۵ دقیقه ای انجام دهید.

لازم به ذکر است که 45 دقیقه ورزش برای بسیاری از افرادی که می خواهند وزن کم کنند ̗  کافی نیست. باید برای سوزاندن چربی روزانه میزان بیشتری به پیاده روی یا دیگر ورزشهای هوازی بپردازید.  بنابراین باید مدت،  نوع و شدت تمرین ورزشی خود را با مشورت پزشک انجام دهید و در صورت صلاح دید دکتر آن را به حداقل ۷۵ دقیقه در رو افزایش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فریبا رجبی

تابستون فصل ميوه هاى رنگارنگ هست و به نظر من سرور همه اونا گيلاسه. اين ميوه باز هم منو خاطرات رنگى كه من از درخت هاى گيلاس توى باغ دارم ميندازه. درخت گيلاس سر حوض گيلاسهاش درشت و سياه بودن. شيرينيشون هم كه ديگه نگو و نپرس! يه درخت گيلاس دو رنگ هم داشتيم كه كمتر گيلاس ميداد. هر تابستون با بابام ميرفتم گيلاس چينى.