وزن کردن به موقع

۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۱
پرینت

یکی ازمهمترین سئوالاتی که ممکن است برای همه افراد بخصوص کسانی که قصد لاغر شدن دارند این است که آیا وزن کردن به طور دائم و روزانه کمکی به رسیدن وزن دلخواه میکند یا نه؟‌ در جواب این سئوال باید بگویم که تحقیقات نشان میدهد افرادی که موفق به وزن کم کردن شده اند یا کسانی که همیشه وزن متعادل دارند عموما کسانی هستند که به طور مرتب خود را وزن میکنند. این کار اگر به یک وسواس تبدیل نشود میتواند کمک شایانی به حفظ و تعادل وزن در افراد بکند. 

فقط از طریق اندازه گیری است که میتوان تغییرات وزن را به موقع شناسایی کرد و برای رفع مشکل  راه حل مناسبی را پیدا کرد یا اینکه از سلامت وزن خود آگاه شد. 

 اما نکات مهمی در این مورد وجود دارد که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد

 ۱. همیشه خود را در یک ساعت مقرر وزن کنید چون  وزن ما در طول روز تغییر میکند.

۲. فقط هفته ای یک بار وزن کنید. وزن کردن بیش از حد باعث آشفتگی ذهن شده و احساس ناامیدی را در امر کاهش وزن افزایش میدهد. باید بدانید که کاهش وزن یا اضافه وزن یک پوند برابر با ۳۵۰۰ کالری میباشد. پس بنابراین باید در مورد وزن صبور باشید و بدانید که یک شبه نمیتوان یک پوند از دست داد یا اینکه چاق شد.

۳.  دانستن این نکته ضروری ایست که حتی نوشیدن آب زیاد باعث اضافه وزن در مدت کوتاه میگردد و اینکه غذاهای شور و مشروبات الکلی باعث جذب آب بیشتر میشوند.  بنابراین در مورد مصرف این گونه مواد باید هوشیار بود.

۴.سفر های هوایی و ددوران قاعدگی نیز میتواند باعث  تجمع میزان کمی آب زیر پوستی گردد که باز باعث نادرست بودن وزن واقعی گردد. سعی کنید خود را در این زمانها وزن نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فریبا رجبی

من فریبا رجبی متولد و بزرگ شده تهران هستم که بعد از ازدواج به همراه خانواده ام به ونکوور کانادا مهاجرت کردیم. من از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به آشپزی غذاهای فرنگی و جدید داشتم و اولین معلم من کتاب خانم رزا منتظمی بود. غذاهای خانه من همیشه نو و جدید بودند و من کم کم مهارت خاصی در استفاده دستورات آشپزی و متدهای مختلف پخت پیدا کردم. به خاطر علاقه عمیق به غذا و نقش آن در سلامت خانواده، من تحصیلاتم را در این زمینه شروع کردم و در سال ۲۰۱۱ در رشته علوم تغذیه، غذا و سلامتی از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا فارغ التحصیل شدم که همان سال پسر کوچکم کیامهر به دنیا آمد و من تصمیم گرفتم چند سالی را در کنار کودکم باشم. بعد دوباره تحصیلاتم را ادامه دادم و در سال ۲۰۱۷ از دانشکده هنر آمریکا مدرک دیپلم آشپزی بین الملل را دریافت نمودم و در سال ۲۰۱۸ در دوره کارشناسی تغذیه پذیرفته شدم و هم اکنون در دانشگاه بریتیش کلمبیا در حال به پایان رساندن این مقطع میباشم. از نظر من سلامتی تنها محدود به خوردن غذای سالم نیست. سلامتی به فاکتورهای بسیار مهمی مثل حمایت اجتماعی، سلامت روان، روابط خانوادگی، و ورزش وابسته است. من در این وب سایت تجربیات خودم به همراه ترجمه مطالب جالب و مفید برای سلامتی جسم و روان به صورت بلاگ در اختیارتون قرار میدم. لطفا نظرات و پیشنهادات سازنده خودتون رو برام بنویسین تا بتوانیم در کنار هم روز به روز کیفیت وبلاگها رو بالا ببریم و بتوانیم رضایتمندی شما عزیزان رو تامین کنیم.