وزن کردن به موقع

28 نوامبر 2019 | 19:51
پرینت

یکی ازمهمترین سئوالاتی که ممکن است برای همه افراد بخصوص کسانی که قصد لاغر شدن دارند این است که آیا وزن کردن به طور دائم و روزانه کمکی به رسیدن وزن دلخواه میکند یا نه؟‌ در جواب این سئوال باید بگویم که تحقیقات نشان میدهد افرادی که موفق به وزن کم کردن شده اند یا کسانی که همیشه وزن متعادل دارند عموما کسانی هستند که به طور مرتب خود را وزن میکنند. این کار اگر به یک وسواس تبدیل نشود میتواند کمک شایانی به حفظ و تعادل وزن در افراد بکند. 

فقط از طریق اندازه گیری است که میتوان تغییرات وزن را به موقع شناسایی کرد و برای رفع مشکل  راه حل مناسبی را پیدا کرد یا اینکه از سلامت وزن خود آگاه شد. 

 اما نکات مهمی در این مورد وجود دارد که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد

 ۱. همیشه خود را در یک ساعت مقرر وزن کنید چون  وزن ما در طول روز تغییر میکند.

۲. فقط هفته ای یک بار وزن کنید. وزن کردن بیش از حد باعث آشفتگی ذهن شده و احساس ناامیدی را در امر کاهش وزن افزایش میدهد. باید بدانید که کاهش وزن یا اضافه وزن یک پوند برابر با ۳۵۰۰ کالری میباشد. پس بنابراین باید در مورد وزن صبور باشید و بدانید که یک شبه نمیتوان یک پوند از دست داد یا اینکه چاق شد.

۳.  دانستن این نکته ضروری ایست که حتی نوشیدن آب زیاد باعث اضافه وزن در مدت کوتاه میگردد و اینکه غذاهای شور و مشروبات الکلی باعث جذب آب بیشتر میشوند.  بنابراین در مورد مصرف این گونه مواد باید هوشیار بود.

۴.سفر های هوایی و ددوران قاعدگی نیز میتواند باعث  تجمع میزان کمی آب زیر پوستی گردد که باز باعث نادرست بودن وزن واقعی گردد. سعی کنید خود را در این زمانها وزن نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فریبا رجبی

تابستون فصل ميوه هاى رنگارنگ هست و به نظر من سرور همه اونا گيلاسه. اين ميوه باز هم منو خاطرات رنگى كه من از درخت هاى گيلاس توى باغ دارم ميندازه. درخت گيلاس سر حوض گيلاسهاش درشت و سياه بودن. شيرينيشون هم كه ديگه نگو و نپرس! يه درخت گيلاس دو رنگ هم داشتيم كه كمتر گيلاس ميداد. هر تابستون با بابام ميرفتم گيلاس چينى.