چند نکته مهم در اهمیت بهداشت غذا

۸ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۱
پرینت

رعایت بهداشت مواد غذایی از اهمیت بسیار بالایی در داشتن یک برنامه غذایی و سبک زندگی سالم بر خوردار است. اگر ما بهترین غذاها را هم بتوانیم تهیه کنیم اما بهداشت را رعایت نکنیم، به راحتی میتوانیم سلامت خود و افراد خانواده را به خطر بیندازیم. در زیر برایتان نکاتی را در این زمینه یاد آور می شوم.

  • براي پيشگيري از مسموميتهاي غذايي لازم است که قبل از تماس با غذا دستها را آب گرم و صابون بشوييد .
  • بعد از خروج از توالت ، تماس با سطل زباله و يا حيوانات خانگي دستها را کاملاً بشوييد .
  • زخمها و بريدگيها را بپوشانيد . دستها را با حوله جداگانه اي خشک کنيد و از دستمال آشپزخانه براي اين کار استفاده نکنيد.
  • هر چند وقت يکبار ،‌ دستمالها ، پارچه هاي آشپزخانه و ابرظرفشويي را سفيد ، ضدعفوني و يا تعويض کنيد . سطوح کار ( روي ميز ،‌ تخته آشپزخانه و ساير سطوح تماس با مواد غذايي ) را در آشپزخانه به طور مرتب ضد عفوني کنيد ؛ بويژه پس از آماده سازي مرغ و گوشت خام .
  • قبل از بازکردن قوطي کنسرو ‌، در آن را پاک کنيد . ظروف ، سطوح کار ، قاشق ، کارد و چنگال را با آب داغ و مواد پاک کننده بشوييد . آبکشي کنيد و در صورت امکان بگذاريد تا کاملاً خشک شوند .
  • از تماس حيوانات خانگي با غذا ، ظروف و سطوح کار جلوگيري کنيد . مواد غذايي بدون بسته بندي و يا از بسته بيرون ريخته شده ، مگس ، موش ، مورچه و سوسک را که ناقل باکتريها هستند ، به خود جذب مي کنند . پس اين غذاها را به سرعت جمع آوري و محل مورد نظر را تميز کنيد . از چاقو و تخته اي که براي بريدن گوشت خام استفاده مي کنيد ، براي سبزيهاي تازه و غذاهاي پخته استفاده نکنيد و آنها را پس از هر بار استفاده بشوييد . بهتر است تخته جداگانه اي براي گوشت و مرغ خام داشته باشید.
  • با قاشق آشپزی غذا را نچشید. اگر سرما خورده یا ویروس داشته باشید، این کار باعث انتقال بیماری به افراد دیگر نیز خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فریبا رجبی

من فریبا رجبی متولد و بزرگ شده تهران هستم که بعد از ازدواج به همراه خانواده ام به ونکوور کانادا مهاجرت کردیم. من از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به آشپزی غذاهای فرنگی و جدید داشتم و اولین معلم من کتاب خانم رزا منتظمی بود. غذاهای خانه من همیشه نو و جدید بودند و من کم کم مهارت خاصی در استفاده دستورات آشپزی و متدهای مختلف پخت پیدا کردم. به خاطر علاقه عمیق به غذا و نقش آن در سلامت خانواده، من تحصیلاتم را در این زمینه شروع کردم و در سال ۲۰۱۱ در رشته علوم تغذیه، غذا و سلامتی از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا فارغ التحصیل شدم که همان سال پسر کوچکم کیامهر به دنیا آمد و من تصمیم گرفتم چند سالی را در کنار کودکم باشم. بعد دوباره تحصیلاتم را ادامه دادم و در سال ۲۰۱۷ از دانشکده هنر آمریکا مدرک دیپلم آشپزی بین الملل را دریافت نمودم و در سال ۲۰۱۸ در دوره کارشناسی تغذیه پذیرفته شدم و هم اکنون در دانشگاه بریتیش کلمبیا در حال به پایان رساندن این مقطع میباشم. از نظر من سلامتی تنها محدود به خوردن غذای سالم نیست. سلامتی به فاکتورهای بسیار مهمی مثل حمایت اجتماعی، سلامت روان، روابط خانوادگی، و ورزش وابسته است. من در این وب سایت تجربیات خودم به همراه ترجمه مطالب جالب و مفید برای سلامتی جسم و روان به صورت بلاگ در اختیارتون قرار میدم. لطفا نظرات و پیشنهادات سازنده خودتون رو برام بنویسین تا بتوانیم در کنار هم روز به روز کیفیت وبلاگها رو بالا ببریم و بتوانیم رضایتمندی شما عزیزان رو تامین کنیم.