چه عواملی باعث “احساس پوچی و خلا درونی ” میشوند؟

۱۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۳
پرینت

بیشتر اوقات ، خیلی ها معتقدند كه احساس خالی بودن می کنند زیرا احساس می كنند كه كمبود عشق یا توجه دارند ، یا به این دلیل كه كارشان رضایت بخش نیست ، یا به دلیل اینکه آنها چیز خاصی را ندارند که فکر میکنند باید داشته باشند تا به رضایتمندی برسند. به عبارت دیگر ، آنها معتقدند كه پوچی آنها ناشی از چیزی بیرونی است كه می خواهند و ندارند. در اصل این عقیده است که تمامیت وجودی باید از به دست آوردن آنچه فرد میخواهد حاصل شود – یک رابطه ، یک شغل بهتر ، پول بیشتر ، اتومبیلی که همیشه آنها می خواستند ، داشتن یک کودک و غیره.

چرا در درون احساس هیچ بودن می کنید؟

خلاء درونی نشانگر کمبود چیزی است ، اما مطمئنا عامل این کمبود خارجی نیست. پوچی درونی نشانگر عدم عشق خود به خود درونی است. این کمبود به خاطر عدم دریافت عشقی است که همیشه برای شما از طریق روحتان برایتان مهیاست، و نهایتا منجر به عدم عشق به خود و عدم دوست داشتن دیگران نیز میشود. انسانها وقتی با قلب و روحی گشاده  به دیگران هدیه می دهند یا به آنها محبت میکنند بیشتر از همه در درون خود احساس آرامش و کامل بودن  می کنند.

چند پیشنهاد برای از بین بردن پوچی درونی و احساس کامل داشتن

۱. پیدا کردن معنویت.

معنویت در اصل هر کاریست که به فرد احساس امنیت خاطر می دهد و می تواند – خدا، یک فرشته نگهبان ، انرژی ، نور ، و یا هر منبع معنویت دیگری باشد. این عشق ، صلح ، خرد و شادی است که جهان را تشکیل میدهد. شما ممکن است بدانید که چگونه فقط با کمک‌ و معنای مذهبی روح خود را صیقل بزنید ، اما روش های زیبا و معناداری بسیار دیگری نیز وجود دارد که می توانید معنویت را در کنار عقاید دینی تمرین کنید. معنویت غذاست  برای یک روح کامل و پرمحتوا.

۲. بخشش به دیگران.

در یک تعطیلات رسمی، یکی از دوستان من ، که به طور کلی احساس خالی بودن  میکرد  با وجود اینکه او مدیرعامل یک کسب و کار بزرگ و موفق بود. او تصمیم گرفت تا به کارمندان  خود جوایزی برای دوران تعطیلات بدهد. او می گفت که «همین باعث شد احساس خوبی کنم!” او به من گفت، “برای یک روز کامل ، احساس کردم که درونم پر شده است!”   هرچه بیشتر به دیگران عشق می ورزیم، و با آنها روابط صمیمی خود را گسترش دهیم در درون خود احساس بهتری داریم.

۳.عشق ورزیدن به خودمان

همیشه خیلی می شنویم که مهم است خودمان را دوست داشته باشیم. مثلا بسیاری از افراد در تمام مدت اقامت در تعطیلات تابستانی و سفر هم احساس خالی بودن می کنند. دلیل این امر این است که به جای تمرکز روی زمان حال و لذت بردن از لحظه های خوب، آنها به جای قلب و روحشان در ذهنشان متمرکز میشوند. آنها همیشه به جای حضور در لحظه حضور با شریک زندگی خود ، فرزندانشان ، زیبایی محل زندگی خود ، یا تفریح و لذت بردن از آنها همیشه به فکر و تحلیل و تمرکز بر گذشته یا آینده می پردازند.

• به جای ارزش گذاری به خودشان، خود را قضاوت میکنند

• برای جلوگیری از احساس احساسات و مسئولیت پذیری از آنها ، به استفاده از مواد غذایی ، الکل ، مواد مخدر ، سکس ، تلویزیون یا سایر فعالیت ها ادامه میدهند.

• به جای اینکه یاد بگیرند برای خود ارزش قائل شوند ، مسئولیت احساس ارزش خود را به دیگران واگذار می کنند و یا همیشه به دنبال تایید دیگران هستند. دوست داشتن خود به معنای واقعی زمانی اتفاق می افتد که به صدای درونی و ندای احساسات خود گوش دهید  و مسئولیت  مدیریت احساسات درونی خود را تمام و کمال به عهده می گیرید

معنی کامل بودن.

کامل بودن یک احساس طبیعی است که ناشی از داشتن  قلبی گشاده  برای عشق و هدایت روح در رابطه با آنچه حقیقتاً شایسته دوست داشتن است نه اینکه ذهن شما  ما برای شما تصمیم بگیرد چه چیزی را دوست بدارید چون منافع   شخصی و مالی  شما را تامین می کند.  این نوع دوست داشتن  کاملاً  از احساسات به دور است و انسانی که اینگونه دوست داشته باشد و رفتار کند،  هرگز به آرامش درونی دست خواهد یافت .

شما تا زمانی که با احساسات خودتان رابطه  صمیمی و واقعی برقرار نکنید، همچنان احساس

خلاء درونی  خواهید  کرد. تنها هنگامی  که به احساسات خود  اهمیت  دهید و با قلبی گشاده خود و دیگران را دوست بداری،  احساس آرامش و نشاط درونی خواهید کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فریبا رجبی

من فریبا رجبی متولد و بزرگ شده تهران هستم که بعد از ازدواج به همراه خانواده ام به ونکوور کانادا مهاجرت کردیم. من از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به آشپزی غذاهای فرنگی و جدید داشتم و اولین معلم من کتاب خانم رزا منتظمی بود. غذاهای خانه من همیشه نو و جدید بودند و من کم کم مهارت خاصی در استفاده دستورات آشپزی و متدهای مختلف پخت پیدا کردم. به خاطر علاقه عمیق به غذا و نقش آن در سلامت خانواده، من تحصیلاتم را در این زمینه شروع کردم و در سال ۲۰۱۱ در رشته علوم تغذیه، غذا و سلامتی از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا فارغ التحصیل شدم که همان سال پسر کوچکم کیامهر به دنیا آمد و من تصمیم گرفتم چند سالی را در کنار کودکم باشم. بعد دوباره تحصیلاتم را ادامه دادم و در سال ۲۰۱۷ از دانشکده هنر آمریکا مدرک دیپلم آشپزی بین الملل را دریافت نمودم و در سال ۲۰۱۸ در دوره کارشناسی تغذیه پذیرفته شدم و هم اکنون در دانشگاه بریتیش کلمبیا در حال به پایان رساندن این مقطع میباشم. از نظر من سلامتی تنها محدود به خوردن غذای سالم نیست. سلامتی به فاکتورهای بسیار مهمی مثل حمایت اجتماعی، سلامت روان، روابط خانوادگی، و ورزش وابسته است. من در این وب سایت تجربیات خودم به همراه ترجمه مطالب جالب و مفید برای سلامتی جسم و روان به صورت بلاگ در اختیارتون قرار میدم. لطفا نظرات و پیشنهادات سازنده خودتون رو برام بنویسین تا بتوانیم در کنار هم روز به روز کیفیت وبلاگها رو بالا ببریم و بتوانیم رضایتمندی شما عزیزان رو تامین کنیم.