مافین مربایی

۲۰ اسفند ۱۳۹۲ | ۰۶:۰۷
پرینت

مافین مربایی

مواد لازم
۱۸۰ گرم آرد سبوس دار دو بار الک شده (۱ و ۱/۲ فنجان)
۳/۴ فنجان اوت یا جوی پرک شده
۱/۲  قاشق مربا خوری بیکینگ سودا
۱ و  ۱/۲ قاشق مربا خوری بیکینگ پودر
۱ قاشق مربا خوری نمک
۳/۴ فنجان شکر قهوه ای یا سفید
۲ عدد تخم مرغ
۱فنجان دوغ شیرین غلیظ کم چرب
۱/۲ فنجان روغن مایع
مربای انجیر یا توت فرنگی به میزان دلخواه
نکته:‌
آرد و دوغ و تخم مرغ  را به مدت ۲ ساعت در هوای اتاق قرار دهید. این کار در کیفیت مواد مافین بسیار موثر است.
اگر زیاد مواد را با هم مخلوط کنید یا اینکه با همزن بزنید، مافین ها پف نمیکنند.شکل مایع به صورت یک نواخت نیست. شکل آن بیشتر شبیه مادت زده نشده است. آگر مایع زئیادی نرم و شبیه ماست زده شده باشد، مواد را بیش از حد با هم مخلوط کرده اید.  مدت زمان مخلوط کردن مواد نباید بیشتر از یک دقیقه باشد.
طرز تهییه:

-۱ فر را با حرارت ۳۵۰ درجه گرم کنید.  دوازده کاغذ کیک را داخل قالبها ی مافین قرار دهید و کنار بگذارید.
-۲ در یک کاسه بزرگ )مواد خشک) آرد الک شده، جوی پرک شده، بیکینگ پودر، بیکینگ سودا، شکر و نمک را با چنگال مخلوط کنید.
-۳ در ظرفی جداگانه تخم مرغ را با چنگال کمی بزنید. و بعد روغن و دوغ را اظافه کنید و با چنگال یا همزن دستی مخلوط کنید.
-۴ مخلوط تخم مرغ را کم کم به مواد خشک اظافه کنید و با کاردک شیرینی پزی به صورت دورانی و آهسته بزید تا مواد فقط با هم مخلوط شوند.
۵- با یک قاشق بزرگ مواد را به طور مساوی در قالبها بریزید و در فر به مدت ۲۵-۳۰ دقیقه بپزید.
۶- مافینها را از فر خارج کنید و برای ۵-۱۰ خنک کنید. بعد با یک چاقوی کوچک وسط آنها را یک سوراخ کوچک ایجاد کنید و داخل مربا پر کنید. مافین ها را در ظرف مخصوص سرو کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فریبا رجبی

من فریبا رجبی متولد و بزرگ شده تهران هستم که بعد از ازدواج به همراه خانواده ام به ونکوور کانادا مهاجرت کردیم. من از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به آشپزی غذاهای فرنگی و جدید داشتم و اولین معلم من کتاب خانم رزا منتظمی بود. غذاهای خانه من همیشه نو و جدید بودند و من کم کم مهارت خاصی در استفاده دستورات آشپزی و متدهای مختلف پخت پیدا کردم. به خاطر علاقه عمیق به غذا و نقش آن در سلامت خانواده، من تحصیلاتم را در این زمینه شروع کردم و در سال ۲۰۱۱ در رشته علوم تغذیه، غذا و سلامتی از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا فارغ التحصیل شدم که همان سال پسر کوچکم کیامهر به دنیا آمد و من تصمیم گرفتم چند سالی را در کنار کودکم باشم. بعد دوباره تحصیلاتم را ادامه دادم و در سال ۲۰۱۷ از دانشکده هنر آمریکا مدرک دیپلم آشپزی بین الملل را دریافت نمودم و در سال ۲۰۱۸ در دوره کارشناسی تغذیه پذیرفته شدم و هم اکنون در دانشگاه بریتیش کلمبیا در حال به پایان رساندن این مقطع میباشم. از نظر من سلامتی تنها محدود به خوردن غذای سالم نیست. سلامتی به فاکتورهای بسیار مهمی مثل حمایت اجتماعی، سلامت روان، روابط خانوادگی، و ورزش وابسته است. من در این وب سایت تجربیات خودم به همراه ترجمه مطالب جالب و مفید برای سلامتی جسم و روان به صورت بلاگ در اختیارتون قرار میدم. لطفا نظرات و پیشنهادات سازنده خودتون رو برام بنویسین تا بتوانیم در کنار هم روز به روز کیفیت وبلاگها رو بالا ببریم و بتوانیم رضایتمندی شما عزیزان رو تامین کنیم.